lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 20 d., 17 val.
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, Savičiaus g. 15, Vilniuje

Šv. Jackus
Koncertas vaikams ir visai šeimai

GŠ Ansamblis, vadovė Gabija Adamonytė (Lietuva)

Stalo teatras (Lietuva)
Režisierė, dailininkė, aktorė Saulė Degutytė


Vienas Lietuvos globėjų šventasis Hiacintas (1183–1257) lietuvių pamaldumo tradicijoje yra vadinamas šv. Jackumi. Šio kunigo, dominikono (ypač mylėjusio Švenčiausiąjį Sakramentą) vardas dažnas patarlėse ir priežodžiuose linkint gausaus javų derliaus, nes šv. Hiacintas minimas rugpjūčio 17 d. („Ant švento Jackaus valgyk šviežių kleckų“, „O Jackau su kleckais“, „Jackau Jackau, skarbe brangus, tavo ratai, mano drangos“). Apie žmonių pamiltą šv. Jackų sukurta daug legendų, kuriose pasakojama apie jo misionierišką veiklą, padarytus stebuklus.
Edukacinis koncertas „Šv. Jackus“ – tai šešėlių teatro ir gyvos muzikos pasakojimas vaikams ir visai šeimai apie drąsą ir pasitikėjimą. Jo metu naudojant grafinį projektorių bus kuriamas šešėlių teatras. Vaizdiniai apie šv. Jackų bei jo gyvenimą atgis naudojant ne tik žymių dailininkų paveikslų, graviūrų kopijas, bet taip pat ir įvairius smulkius buityje naudojamus daiktus, smėlį, vandenį, džiovintus augalus, skaidrius spalvotus dažus. Koncerte skambės krikščioniškosios viduramžių muzikos tradicijos šaknis turintys himnai, sekvencijos, litanijos bei giesmės šventajam Hiacintui. Po koncerto žiūrovai kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose bus galima kurti savo stebuklus.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2020 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner