lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 26 d., 19:00 val.
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų konventualų) bažnyčia, Trakų g. 9/1, Vilniuje

Bogurodzica
Pamaldumo giesmės Dievo Motinai XVI-XVII a. Lenkijoje ir Lietuvoje

Projekto vadovas ir dirigentas Bartosz Izbicki (Lenkija)

Jerycho (Lenkija) ir giedojimo dirbtuvių dalyviai


Vilnius jau XVI a. buvo reikšmingas kultūros centras, kuriame gyveno daug skirtingų tautų ir religijų atstovų. XVII a. jis pradėjo garsėti ir kaip Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, garbinimo vieta – šiam kultui stiprėti ypač svarbus buvo stebuklingas Aušros Vartų Marijos paveikslas.
Koncerto programoje, gilinantis į muzikinį repertuarą, skirtą Mergelei Marijai, siekiama atkurti tų laikų dvasią. Pagrindinis programos elementas yra keturių dalių giesmės „Bogurodzica“ (Dievo Gimdytoja) versija, kurią maždaug 1630 m. užrašė dominikonas tėvas Błażej Derey. Kiti kūriniai susiję su Vilniumi – tai kompozicijos iš giesmyno „Parthenomelica“ (1613), Vilniaus tabulatūros (1626), Žygimanto Liauksmino „Graduale pro exertatione studentium“ (1693) ir kt. Koncertą pradės ir užbaigs Lenkijoje ir Lietuvoje iki šiol giedamos Švč. Mergelės Marijos valandos (Officium Parvum de BMV), kurios bus atliekamos su basso continuo instrumentais. Jos skambės pakaitomis su kompozitoriaus Diomedo Cato 1606 m. giesmėmis Marijai.

* Čia galima atsisiųsti koncerto programą.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2021 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner