lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Spalio 1 d., 20 val.
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų konventualų) bažnyčia, Trakų g. 9/1, Vilniuje

* Šis koncertas buvo perkeltas iš rugsėjo 9 d., todėl prašome registruotis iš naujo.

Miragres!
Menestrelių dainos ir giesmės Švč. Mergelei Marijai Alfonso X Išmintingojo dvare

Carla Babelegoto – balsas (Italija)
Peppe Frana – ūdas, čitola, perkusija (Italija)


XIII a. ispanų rankraštis „Cantigas De Santa Maria“ – tikras muzikinis ir literatūrinis lobynas. Šiame rinkinyje užrašytos daugiau nei 400 giesmių šlovina Mergelės Marijos stebuklus – jos pateiktos unikaliu pasakojimo stiliumi, kuriame krikščioniškosios tradicijos susipina su legendomis ir tautosakos elementais.
Kodekse išsamiai atsispindi kultūrinė ir socialinė Kastilijos karaliaus Alfonso X (vadinto Išmintinguoju, 1221–1284) aplinka – jo rūmuose Tolede darbavosi muzikantų iš įvairių socialinių ir etninių grupių. Iliuminacijose pavaizduoti maurų ir žydų liutnininkai, smuikininkai, choristai ir menestreliai atlieka, kaip galime įsivaizduoti, patį rankraščio „Cantigas“ repertuarą. Muzika liudija apie šį unikalų mišinį, kuriame lydėsi grigališkasis choralas, trubadūrų melodijos ir netgi musulmoniškojo viduramžių pasaulio muzikos atšvaitai. Atlikėjai šioje programoje naujai atskleis šį nuostabų muzikos istorijos laikotarpį, paryškindami kai kuriuos muzikos aspektus, kurie rankraštyje atsispindi dėl pamaldžių vyrų ir menestrelių kūrybiškumo.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2021 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner