lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 23–26 d.
Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios patalpose, Maironio g. 10, Vilniuje

Atgaivinant senąją muziką
Giedojimo dirbtuvės, vadovas Bartosz Izbicki (Lenkija)


Du reiškiniai liudija apie praeities muziką. Pirmasis – tai muzikinė notacija, dažniausiai laikoma autentiškiausiu šaltiniu, ypač turint mintyje senesnes formas. Antrasis liudytojas – gyvoji tradicija. Sakralinės muzikos srityje tai – giedojimas bažnyčiose ir muzikos išsaugojimas per žodinę tradiciją, dažniausiai kaimuose. Šiame seminare siekiama atskleisti senosios muzikos gyvybingumą, jungiant ir notaciją, ir gyvosios tradicijos elementus.
Dirbtuvių metu senoji muzika bus atliekama tiek iš originalios notacijos, tiek iš šiuolaikinių transkripcijų, naudojantis įrankiais, turimais iš giedojimo studijų. Tokiu būdu tikimės ištikimybę šaltiniams sujungti su tradicinių giesmių gyvybingumu.
Remdamiesi gyvąja tradicija, tyrinėsime Lenkijoje ir Lietuvoje vis dar giedamas Švč. Mergelės Marijos valandas (Officium Parvum de BMV), taip pat populiarias giesmes Marijai. Iš „senosios muzikos“ repertuaro nagrinėsime Diomedo Cato polifonines giesmes, taip pat įvairius kūrinius, susijusius su Vilniumi, pažvelgsime ir į Žygimanto Liauksmino darbus.

Būtina registracija
Dalyvių skaičius ribotas© 2021 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner