lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 7 d., 17 val.
Valdovų rūmuose, Katedros a. 4, Vilniuje

Fleitos monologas nuo antikos iki XVIII a.
Edukacinis koncertas

Dimitris Kountouras - istorinės fleitos (Graikija)


Muzikinėje kelionėje nuo helenizmo epochos iki baroko klausytoją lydės fleita, dvylika kartų keisdama savo pavidalą ir taip atskleisdama plačią šio instrumento rūšių ir tembrų skalę. Šią kelionę pradės neseniai Atėnuose atrasta senovės graikų Koile fleita (manoma, jog ja buvo grojama 180 m. pr. Kr.) ir pratęs viduramžių, renesanso ir baroko skersinės, išilginės ir dvigubos fleitos ir ragai. Edukaciniame koncerte skambės Mesomedo Kretiečio giesmės, grigališkojo choralo melodijos, viduramžių estampijos, taip pat kompozitorių Guillaume'o de Machauto, Oswaldo von Wolkensteino, Jakobo van Eycko, Marino Maraiso ir Johanno Joachimo Quantzo kūriniai.
Dimitrisas Kontourasas – istorinių pučiamųjų muzikos instrumentų atlikėjas, ansamblio „Ex Silentio“ vadovas, studijavęs Graikijoje, Olandijoje, Italijoje, Austrijoje ir Vokietijoje. D. Kontourasas specializuojasi Viduržemio jūros regiono senosios muzikos atlikimo srityje, kartu su savo ansambliu ir įvairiais kitais atlikėjais koncertuoja visoje Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. D. Kontourasas taip pat yra muzikos istorijos mokslų daktaras, yra paskelbęs straipsnių humanizmo ir muzikos temomis.

* Čia galima atsisiųsti koncerto programėlę.

Į koncertą įėjimas nemokamas, reikalinga išankstinė registracija© 2022 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner