lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 11 d., 19 val.
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų konventualų) bažnyčioje, Trakų g. 9/1, Vilniuje

An Wasserflüssen Babylon
Johanno Adamo Reinckeno (1643–1722) ir jo amžininkų kūriniai vargonams

Marcin Szelest - vargonai (Lenkija)


Marcino Szelesto vargonų rečitalis – tai duoklė vienam žymiausių Šiaurės Vokietijos vargonininkų Johannui Adamui Reinickenui ir kartu 300-ųjų kompozitoriaus mirties metinių paminėjimas. J. A. Reinickenui beveik šešis dešimtmečius (1663–1722) buvo pavaldūs žymieji Hamburgo šv. Kotrynos bažnyčios vargonai. Jo jaunesnis kolega Georgas Böhmas buvo Liuneburgo šv. Jonų bažnyčios vargonininkas, o J. A. Reinickeno draugas Dietrichas Buxtehude užėmė vargonininko pareigas Liubeko Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje. Didinga J. A. Reinickeno choralinė fantazija „An Wasserflüssen Babylon“ (Prie Babilono vandenų) yra muzikinių stilių ir technikų rinkinys, liudijantis plačius kompozitoriaus muzikinio mąstymo horizontus, dariusius įtaką vokiškai vargonų mokyklai ir visai ateinančių šimtmečių Vakarų Europos muzikinei kultūrai.
Marcinas Szelestas yra Krzysztofo Pendereckio muzikos akademijos Krokuvoje profesorius ir aktyviai solo ir įvairių ansamblių sudėtyje koncertuojantis vargonininkas, taip pat muzikologas ir muzikinių leidinių redaktorius. Viena svarbesnių jo pastarojo meto veiklų yra dalyvavimas Braunsbergo vargonų tabulatūros išleidimo parengime, 2021 m. publikuoto „Fontes Musicæ in Polonia“ leidinių serijoje.

* Čia galima atsisiųsti koncerto programėlę.


Įėjimas nemokamas, kviečiame aukoti bažnyčios freskų restauracijai© 2022 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner