lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 15 d., 20 val.
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (pranciškonų konventualų) bažnyčioje, Trakų g. 9/1, Vilniuje

Vakarinė
Teodoro Riccio (apie 1540–apie 1601) giesmės

Projekto vadovas Detlef Bratschke (Vokietija)

Duodeco (Lietuva), vadovas Povilas Vanžodis
Augustė Andrijauskaitė, Justina Leinartaitė, Ūla Zemeckytė, Evita Rudžionytė, Povilas Vanžodis, Evaldas Alekna, Gabrielius Gaidamavičius, Vytautas Vepštas

Schola Gregoriana Sancti Casimiri (Lenkija), vadovas Mariusz Perkowski
Mariusz Perkowski, Marcin Szaciłowski, Karol Komeda, Łukasz Olechno

Andrzej Szadejko – vargonai (Lenkija)


Teodoras Riccio (apie 1540–apie 1601) buvo gerbiamas XVI a. antrosios pusės kapelmeisteris. Svarbiausia jo tarnybos vieta, kurioje gyveno ir dirbo iki savo gyvenimo pabaigos, buvo Brandenburgo-Ansbacho markgrafo Jurgio Frydricho (1539–1603) dvaras. 1578 m. tapęs Prūsijos kunigaikštystės administratoriumi, J. Frydrichas persikėlė į Karaliaučių, su savimi pasiimdamas visą dvaro kapelą.
T. Riccio kūrė polichoraliniu stiliumi. Jo religiniai kūriniai, kurių daugumą sudaro psalmės ir mišių dalys, sulaukė atgarsio už konfesijos ribų – buvo pripažinti ir katalikų, ir protestantų liturgijoje Prūsijos kunigaikštystėje ir Abiejų Tautų Respublikoje.
Dirigentas, vargonininkas ir klavesinininkas Detlefas Bratschke’as yra garsiojo Balthasaro Neumanno choro meno vadovas ir Brėmeno menų universiteto profesorius. Jo kompleksiška veikla senosios muzikos srityje tęsiasi dešimtmečius – pradėjęs nuo ankstyvos vaikiško soprano karjeros, jis vėliau dirbo su tokiomis legendinėmis asmenybėmis kaip Gustavas Leonhardtas ar Philippe’as Herreweghe’as, D. Bratschke’as nuolat vadovauja stambiems ir reikšmingiems tarptautiniams projektams visame pasaulyje.

* Čia galima atsisiųsti koncerto programėlę.


Įėjimas nemokamas, kviečiame aukoti bažnyčios freskų restauracijai© 2022 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner