lietuviškai | english
Rėmėjai | Istorija | Ankstesnės programos | Vaizdai | Kontaktai
banchetto musicale

Rugsėjo 10 d., sekmadienį, 19 val.
Valdovų rūmuose, Katedros a. 4, Vilniuje

Gesmes chriksczoniskas
Muzikinė kelionė po XVI-XVII a. Vokietijos, Prūsijos ir Mažosios Lietuvos reformatų bažnyčias

Nora Petročenko – sopranas
Nerijus Masevičius – bosas

Ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lietuva, Italija)


„Gesmes chriksczoniskas“ – tai muzikinė kelionė po XVI–XVII a. Vokietijos, Prūsijos ir Mažosios Lietuvos reformatų bažnyčias. Su Martyno Liuterio tezių, paskelbtų Vitemberge, idėjomis koncerto rengėjai keliauja nuo Šiaurės Vokietijos Hanzos miestų per Prūsiją, Mažąją Lietuvą iki pat Kėdainių, kuriuose 1653 m. pasirodė Lietuvos evangelikų reformatų parengta lietuviška knyga-paminklas „Kniga nobaznistes krikśćioniszkos“.
Šioje naujoje programoje ansamblio „Morgaine“ nariai klausytojus supažindins su Lietuvoje retai atliekama XVI–XVII a. didžiųjų vokiečių reformatų kompozitorių, tokių, kaip Michaelis Praetorius, Samuelis Scheidtas, Johannas Hermannas Scheinas, Heinrichas Schützas, Heinrichas Albertas ir daugelis kitų Martyno Liuterio sekėjų. Giesmės skambės senąja lietuvių kalba pagal Martyno Mažvydo verstus tekstus iš jo dviejų tomų rinkinio „Gesmes chriksczoniskas“, išleisto 1566 ir 1570 metais Karaliaučiuje.


Koncertą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija© 2017 Banchetto Musicale . Imprint . WebDesign: Mathias Lim und Partner